İtalyan Liseliler Derneği

DUYURULAR

Arşiv Çalışmamız
Italyan Lisesi'ne ait gazete kupurlerini ve okul yillarinda okulda cekilmis olan fotograflarinizi bizimle paylasir misiniz?Arsiv calismamiz icin elinizde bulunan fotograf veya gazete kupurlerini ildarsiv@italyanliseliler.com adresine mail atmaniz yeterli
Fabio L. Grassi'nin "Atatürk" adlı kitabı Turkuvaz Kitap tarafından Türkçe olarak yayınlanmıştır.
İtalyan Lisesi'nde öğretmenlik yapmış olan ve şu anda Yıldız Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü'nde görev yapan Türkolog ve Tarih uzmanı Fabio L. Grassi'nin yıllarca süren araştırmalar sonucunda kaleme almış olduğu "Atatürk" adlı kitabı Turkuvaz Kitap tarafından Türkçe olarak yayınlanmıştır. Çevirisi Italyan Lisesi mezunu olan Eren Cendey tarafından yapılan kitap, bütün kitapçılarda satışa çıkmıştır.
İtalya İle Çalışan
Bir Turizm Firması Olan CIAO TRAVEL İtalyanca-İngilizce Bilen Eleman Arıyor.
0212 296 11 22

Sevgili İtalyan Liseliler,
Okulumuzda öğrencilere yönelik geçen sene başlatılan ve bu sene ivme kazandırılması istenen STAJ uygulaması yapılmaktadır. İtalyan Lisesi öğrencilerine, 5 iş günü olmak üzere, Şubat ve Haziran aylarında, tatil dönemlerinde,(25-29 Ocak ile 1-5 Şubat) İtalyan bir şirkette staj yapma imkanı verilmesi istenmektedir. İlgilenenlerin okulun Psikolojik Danışman-Rehber Öğretmeni Sebahat Söylemez ile iletişime geçmelerini rica ederiz.

0212 292 57 27 - 0532 624 44 34 sebahats@yahoo.com

13 aralık Pazar kahvaltımız
eski dönem başkanlarımızdan Üstün Akmen , Erdinç Gündüz, Sedat Alpaslan, Emel Abacıoğlu ve üyelerimizin katılımı ile Ahmet Akgül’ün ev sahipliğinde (bundan sonra ev sahibi bizler olacağız) yapıldı.Maltepe biraz uzak da olsa ,hava şartları çok kötü de olsa gelenler güzel bir brunch eşliğinde Pazar günü geçirdi
Tarsusi’de Yılbaşı
Üyelerimizden Bülent Cendey’in mekanı Tarsusi’de ; 20:30-04:00 ARASI CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE EĞLENCE LİMİTSİZ YERLİ ALKOLLU VE ALKOLSUZ İÇECEK İLE BİRLİKTE SADECE 99TL..
REZERVASYON: 212 - 212 05 33 / 212 07 33

Uzun yıllar
İtalyan Lisesi, İtalyan Kültür Merkezi ve Konsolosluk için hizmet veren,
mezunlarımızdan Francesco PEREZ 'in babası,
yine eski mezunumuz GIOVANNI PEREZ 08.01.2010 da vefat etmiştir.

Degerli Italyan Liseliler,
Dernek merkez binamızda, üyelerimizden Ahmet Akgül’ün değerli eşi Nazan Akgül yönetiminde Çocuklar ve Yetişkinlere yönelik verilmekte olan kültür ve sanat egitimleri hakkinda detayli bilgiler:Müzik Eğitimi ;Keman, Piyano, Bateri, gitar , şan, dersleri.Yetişkinlere resim dersleri.Fotoğrafçılık kursu ve Latin ve Tango dersleri.Çocuklarımızla bale ve modern dans eğitimi.Öğrencilere branş dersleri verilmektedir.İLD ÜYELERİNE % 10 İNDİRİM.NOKTA SANAT MERKEZİ Oya GULENER 0216 459 69 17

Tavla Turnuvası Sonucu
ILD tarafından 17 Ocak pazar günü gerçekleştirilen Geleneksel 5. ILD Necat Kanat Tavla Turnuvasında 1991 mezunu olan Eser Taşkıran 1. olmuştur.
1999 mezunlarindan
Pelin Sozeri arkadasimizin kiymetli babasi Vehbi Ahmet Sozeri dun 07.02.2010 tarihinde vefat etmistir .


İtalyan Liseliler olarak 27 Şubat Cumartesi
akşamı,mezunlarımızdan Bülent Cendey'in mekanı olan Tarsusi'deyiz.Bize gitarı ve sesi ile genc yetenek Engin Gokkaya eslik edecek.Tarsus mutfağından harika lezzetlerin olacagi gecenin ücreti 60TLdir.(yerli limitsiz icki dahil) Ödemeyi kapida kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz. Rezervasyonlariniz icin ad, soyad, telefon numarası ve kac kişilik rezervasyon yaptırdığınızı belirten mailinizi ildetkinlik@italyanliseliler.com adresine atabilirsiniz.
İşadamlarına 5 yıla kadar Schengen vizesi...
İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu arasında imzalanan “Vize Kolaylaştırma Anlaşması” ile işadamları, İTO’dan alacakları “tanıma mektubu”yla 5 yıla kadar Schengen vizesi alabilecek.
18 Şubat 2010 Perşembe günü İtalyan Başkonsolosluğu'nda düzenlenen törene
Sedat Bornovalı özel bir törenle İtalyan Cumhuriyeti Liyakat Nişan ‘Cavaliere dell'Ordine al Merito della Repubblica’ aldı. Dr. Sedat Bornovalı hakkında “İtalyanca'ya mükemmel şekilde vakıf olması, Her iki ülkede gerçekleştirilen en üst düzey ziyaretlerde verdiği yüksek nitelikli tercümanlık hizmeti; Türkiye'ye gelen heyetlerin kültürel, ekonomik ve siyasi başarısında belirleyici katkı sağladığı” gibi ifadeler yer aldı.
Filiz Özdem'in yeni kitabı çıktı!
Mezunlarımızdan Filiz Özdem'in yeni kitabı 'Yalan Sureleri' Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı. Özdem'in, 6 Mart 2010 Cumartesi günü, 14.00-16.00 saatleri arasında Yapı Kredi Yayınları Galatasaray'da imza günü gerçekleşecektir. Tüm İtalyan Liselilere duyurulur.

TRAKYA CAM SANAYİİ A.Ş Firmasına İtalyanca Bilen Yurtdışı Müşteri Temsilcisi aranmaktadır.
Yurt dışı satış sürecinde özellikle İtalya bölgesine yönelik çalışmalarda sipariş alımından ihracatın realizasyonuna kadar olan tüm işlemleri yürütmek üzere eleman alınacaktır.CV'sini göndermek isteyen kişiler (aycan@sisecam.com) adresine gönderebilir.
Koç Holding bünyesinde olan,
Ferrari&Maserati Türkiye Distribütörü FerMas Oto Tic.A.Ş'de satış ve pazarlama departmanı için stajyer alınacaktır.
Başak Hekimoglu ’96 0212.2633001
basak.hekimoglu@fer-mas.com.tr

Yeni Başkonsolos’a Hoşgeldiniz ziyareti...
Dernek Başkanımız Ali Onaran, Başkan Yardımcılarımızdan İlter Kanat ve Denetleme Kurulu Başkanımız Ozan Ünsaler 01 Mart tarihinde İstanbul’da Başkonsolos olarak göreve atanan Sayın Gianluca Alberini ile İtalyan Liseliler adına makamında görüştüler.Başkonsolos'a faaliyetlerimiz hakkında genel bilgiler verilmesinin yanında, İtaloTurco İlköğretim okulu,üyelerimize İtalya vizesinde kolaylıklar sağlanması gibi konular konuşuldu.


Roma ve Milano seferlerine başlayan
Blu-express havayollarının yanısıra Pegasus havayolları da Roma ve Milano uçuşlarına başladı.
İTALYAN LİSESİ TANITIMI
30 Haziran da saat 16.00-19.00 arasinda
yapilacaktir.


Italia & Turchia
İtalya ve Türkiye arasunda Çağdaş Sanatçılar

Kazım Taşkent Sanat Galerisi / Galleria d’Arte Kazım Taşkent
1 Temmuz - 1 Ağustos 2010 / 1 luglio - 1 agosto 2010
İstiklal Caddesi 161 Beyoğlu - İstanbul

İtalyan lisesi taban puanı
430 olarak açıklanmıştır.
78 mezunlarımızdan Esra Gundem-Gunay
ve lisedasimiz Berra Gundem-Onder Babalarini yitirdiler.
Gundem ailesine sabir ve dayanma gucu diliyoruz.

Coro Anatoliano sezonu actı,
ilk konserini Noel’e yetiştirmek amacıyla calışmalarını casa D’İtalia’da Şef Çelik Kasapoglu esliginde sürdürüyor.
ITALYAN LISELILER,AILELERI VE DOSTLARINA ÖZEL GALA GECESİ
ÖN GRUP, LISEMIZIN GURURU
OTTO
&
DIRETTAMENTE DALL’ITALIA
MONO
23 EKIM CUMARTESI SAAT 21.00-24.00
ARASI SUADIYE MONC
(Park Plaj Yolu, A Blok, Kat 2 Suadiye).

Giriş : 40 TL (ilk yerli içki,bizbize sınırsız eğlence dahildir)

22 Ekim Taksim Hayal Kahvesinde ve 23 Ekim'de Suadiye Monc'da
İtalyan Liseliler Derneğinin katkılarıyla İstanbul’a gelen İtalyan grub MONO ve okul grubumuz sahne alarak şarkılarıyla herkesi coşturdular.
Milli Eğitim Bakanlığının
25 Kasım 2010’da düzenlediği okullar arası Münazara yarışmasında Galatasaray lisesini elemiştir, yarışmaya devam etmeye hak kazanmıştır.

13 Aralık’da Palazzo Venezia’da
yapılan davette Coro Anatoliano şarkılarıyla geceye renk kattı
İtalya Başkosolosumuzun Palazzo Venezia’da verdiği Noel partisinde
Derneğimiz üyelerinden oluşan koro Anatoliano ilk sınavında çok alkış alırken sürpriz sanatçı Peppino Di Capri idi…
Dünyada ilk defa jel süspansiyon
teknolojisi ile yaratılmış besin takviyeleri,vitaminler ve kremlerle ilgili bilgi almak için İtalyan Lisesi mezunlarından Fatma Nusret Tüzün’e nusrettuzun@yahoo.com adresine başvurabilirsiniz.
Okul öğrencilerimize yönelik Hande Kaya’nın
düzenlediği İtalyanca Dil Kursu
3 haftalık yoğun kurs+ konaklama(kahvaltı ve akşam yemeği dahildir)Tek kişilik Oda 1.480 Euro , Kayıt Harcı 110 Euro Katılmak isteyenler info@italyancaegitim.com’a başvuru yapabilirler.

İtalya’nın ve Avrupa'nın en prestijli
üniversitelerinden SDA Bocconi , Türk pazarındaki bireyler, şirketler ve enstitüler için:

• MBA Programı
• Executive MBA
• Master Uzmanlığı

programları sağlamaktadır. Başarılı öğrenciler için ödeme kolaylıkları ve burs sağlanacaktır.İlgilenenler daha fazla bilgi için;
Genel Müdür Andrea Gasparri, andrea.gasparri@sdabocconi.it www.sdabocconi.it

Hey gidi eski günler..
İtalyan Lisesi öğrencileri yine birarada fotoğraflarını İLD fotoğrafhanesinde bulabilirsiniz..
Bir çoğumuzun Hocası,
Birçoğumuzun da okul arkadaşı Georgi Kostantov eski İstanbul’u konu alan bir kitap yazdı. ‘İstanbul’lu Bulgarlar ve Eski İstanbul’, kitabın grafik tasarımını yapan kişi de bir okuldaşımız ;Prof. Ayşegül İzer, almanızı tavsiye istiyoruz.
GELENEKSEL PiZZA GÜNÜMÜZ
27 MAYIS PAZAR GÜNÜ SAAT:11:00-16:00 ARASINDA İTALYAN LİSESİNDE YAPILACAKTIR.
14.Genel kurulumuz
14 Mayıs cumartesi okulumuzda saat 11.00’de yapılacaktır.
İtalya Baskonsolosluğu Vize bölümü
İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei Lisesi ögrencisinden, amacı ne olursa olsun (egitim, turistik) vize ücreti almamaktadir.
Ayrica tüm ogrencilerimizin, saat 09.15-12.30 saatleri arasında, aracı Kurum Idata'ya gitme ihtiyacı gerekmeden, Baskonsolosluğa direk vize muracaati yapma ayricaliklari vardır.

İtalyan Lisesi mezuniyet balosu
Les Ottomans Otelinde gerçekleştirildi.Gecede Derneğimiz adına Başkanımız Ali Onaran yeni mezun okuldaşlarımıza yaptığı konuşmada başarılı bir gelecek diledi.
Sayın İtalyan Liseliler Derneği üyeleri
Şeker Bayramında İtalya ve Londra'da bulunan Baglioni otellerine gitmek isteyen dernek üyelerimize %5 indirim yapılacaktır.İlgilenenler üyelerimizden Canan Arıksoysal ile iletişime geçebilirler. O5326144437
İtalyan Liseliler Dernek Sekreterliği

12.09.2011
İtalyan Lisesi giriş taban puanı:409, kontenjan:6 kişi olarak açıklanmıştır.

Okulumuz mezunlarından İlter Kanat
şirketi Kanat Uluslararası Taşımacılık Şirketine İtalyanca bilen bir eleman aramaktadır.Deneyim aranmamaktadır.İlgilenenlerin İlter Bey ile irtibata geçmelerini rica ederiz.ilterkanat@yahoo.com
IV Uluslararası İstanbul Şiir Festivali
kapsamında İtalyan Kültür merkezinde 14 eylül Çarşamba günü saat 18.00 da şiir okumalarını kaçırmayın.LCV:info.iicistanbul@esteri.it
Sayın İtalyan Liseliler,
İtalyan Liseliler Derneğinin kuruluşunun 25.yılı kutlaması İtalyan Konsolosluğu içinde bulunan Palazzo Veneziada Büyükelçi ve BaşKonsolosun katılımıyla 18 Kasım 2011 Cuma akşamı düzenlenecek. Tüm İtalyan Liselileri bekliyoruz.
Tarih : 18.11.2011
Saat : 20:00
Yer : Palazzo Venezia
Adres : İtalyan Başkonsolosluğu Tomtom Kaptan Sokak Beyoğlu
Geceye katılım ücreti 100 TL

İtalyan liseliler Derneği
Sekreterlik

İ piccoli Del Coro Anatoliano’
Coro Anatoliano’nun çoçuk korosu Eski Başkanlarımızdan Erdinç Gündüz’ün çabaları ile oluştu ve 32 küçük İtalyanca-Tükçe şarkılar ile çalışmalara başladı.
İtalyan Lisesi Mezunlarımızdan Okuldaşlarımıza Ders Verenler ;
Meltem Tosun: 0532.277 47 02
İtalyanca ve Latince
Özgür Şendir: 0532 683 80 35
Latince hariç tüm dersler.
Pınar Karacık: 0530 789 69 31
İtalyanca ve Matematik

Sayın İtalyan Liseliler Derneği Üyeleri,
Roma'dan gecen hafta gelen, 0kulumuzun yeni Müdürü Proffessore. Massimo Di
Segni'ye hoş geldin ziyaretinde bulunan Başkanımız Ali Onaran, Derneğimizin
faaliyetlerini anlattı ve okul rozetimizi kendisine taktim etti.

Bilgilerinize Sunarız
Saygılarımızla

İtalyan Liseliler Derneği
Sekreterlik

Sevgili İtalyan Liseliler,
Palazzo Venezia’da Büyükelçi Scarante, Başkonsolos Alberini,Okul müdürümüz Di Segni ve 250'nin üzerinde üyemizin katılımı ile 25.yılımızı kutladık.
E-mailime gelen teşekkür mesajları,
telefonlar güzel bir organizasyon olduğu yönündeydi ve Beni gururlandırdı.Bende,müzik dahimiz Eser Taşkıran’a,önceki dönem Başkanlarımıza,geceye muhteşem sesleri ile renk katan Üstün Akmen,Livio Angelisti,Jaklin Çarkçı’ya ve baloya katılan Sizlere çok teşekkür ediyorum.Sevgi ve saygılarımla.
Ali Onaran Başkan

Kerem Özensel

1995-1996 mezunuyum
Fizik-Kimya-Matematik ve Biyoloji dersleri veriyorum.

Cep Tel: 0532 294 60 07

Ali Poyrazoğlu ve Yıldız Kenter’in
konuşmacı olarak katıldığı ve Üstün Akmen’in son çıkardığı 2 kitabının tanıtıldığı "YAZARLIĞININ 50. YILINDA ÜSTÜN AKMEN" konulu panele Başkanımız Ali Onaran İtalyan liseliler Derneğini temsilen katıldı. Beyoğlu Küçük sahnede yapılan panelde Üstün Akmen yeni kitaplarını imzaladı.
IMI öğrencileri İtalya vize ücreti ödemiyor.
Velisi ve/veya birinci dereceden yakınları Idata'ya gitmeden direk konsolosluğa başvurabiliyor. Yakınlarından vize ücreti alınıyor.Direk başvuru nedeniyle Idata komisyonu alınmamış oluyor.


Öğrencilerimiz, Kadir Has Üniversitesinin
Liseler arası Projeni Kap Gel - GENÇ MUCİTLER BULUŞUYOR proje yarışmasında "The Systematic Follow-Up Optical Solar Water Heater" projeleri ile finale kalmışlardır.
http://sites.khas.edu.tr/projenikapgel/finale-kalan-projeler.html

Okulumuz proje gurubunun
hazırladığı''The Systematic Follow-Up Optical Solar Water Heater ''adlı proje Kadir Has Üniversitesi'' Projeni kap gel'' Proje şenliğinde 65 proje arasından 2. olmuştur.Bilgilerinize sunulur.
Dernek üyelerimizin de katkılarıyla
Burs verdiğimiz İtalyan Lisesi öğrencimiz 70.18 başarı ortalamasıyla sınıfını geçmiş ve Dernek Başkanımız Ali Onaran’a teşekkür ziyaretinde bulunmuştur.
Venedik'te costumi di carnavale
bulacaginiz en dogru adres. Ne ararsaniz var, ister satilik, ister kiralik.... cesit cok , dikis atolyesi hemen yakinlarinda.... en azindan gorulmeye deger bir yer.
www.cadelsolmaschere.com

25 Şubat’ta gercekleşecek olan konferansa
Onur Konuğu olarak Eski Dernek Başkanımız Üstün Akmen davet edilmiştir.
Okulumuzun First Lego League takımı
9.Marmara bölge finalinde 70 takım
arasından ''Yükselen Yıldız'''ödülünü alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

İtalyan Liseliler Derneği Genel Kurulu
bu haftasonu (cumartesi saat 13:00’de) İtalyan Lisesinde.Tüm üyelerimizin Katılımını bekliyoruz.
8 Eylül Pazar Günü
gerçekleşen pizza günü fotoğrafları galeri sayfamıza eklenmiştir.
Okulumuz mezunlarından Dr.Rıza Tunç Özben
İtalyanca ders veriyor.Kendisi Bologna Üniversitesinden doktora ünvanı almış, Boğaziçi Üniversitesi mezunu mezundaşımızın birçok İtalyanca kitap çevirisi bulunmaktadır.Kendisine tuncozben@gmail.com'dan ulaşabilirsiniz.
+90 (505) 800 30 54

Okuldaşımız Yüksel Heyecan
www.1001kravat.com..sitesi uzerinden satislara basladi .İlgilenenlerin siteye göz atmalarını tavsiye ederiz.

Okuldaşımız Melike İnci'nin
O Anda kitabı Yitik Ülke Yayınlarından
14 MARTTA ÇIKIYOR.

ACI KAYBIMIZ
5.Dönem Başkanımız Erdinç Gündüz'ü Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyoruz.
UNUTMAYACAĞIZ...

İtalyan Koleji Okulumuzun
İlkoğretim Açiğini Kapatacak.

İtalyan Koleji Adresi: Abide-i Hürriyet cd. Duatepe Mah. 5/7 Şişli
Kayıt Ofisi Adres: Roma Kulübü, Tepebaşı, Beyoğlu - İstanbul
Tel: 0850 460 65 85 ( OKUL )www.italyankoleji.com

ACI KAYBIMIZ
5.Dönem Başkanımız Erdinç Gündüz'ü Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyoruz.
UNUTMAYACAĞIZ...

5.Dönem Başkanımız Erdinç Gündüz'ün
vefatı dolayısıyla bu hafta sonu gerçekleştirilecek balomuzu ileri bir tarihe erteleme kararı aldık, tarih en kısa sürede sizlere bildirilecektir.
İtalyan Lisesi mezunlarının çocuklarına
yeni açılan İtalyan Kolejinde %15 indirim yapılmaktadır.
Geçtiğimiz hafta 8-12 Nisan tarihlerinde
İzmir Fatih Fen Lisesi'de gerçekleşen 3. DEOSEF 2014 Bilim Olimpiyatı'nda okulumuzu temsil eden Ali Çınar ve Mert Sürmeli, Yapay Zeka Tekniklerinden "Yapay Sinir Ağları ile Alternatif Enerji Kaynaklarının Verimliliği" araştırmalarıyla katıldıkları enerji dalında birinci oldular ve Güney-Amerika, Colombiya'da 14-18 Temmuzda gerçekleşecek olan Uluslararası MILSET, Expo-Science International Bilim Olimpiyatlarında Türkiye'yi ve okulumuzu temsil etme hakkını kazandılar.


İtalyan Lisesi taban puan
Italyan Lisesi,2014-2015 öğretim yılı taban puanı 730 olarak belirlenmiş olup, 740 ve üzerine %10, 760 ve üzerine %20 indirim uygulanmaktadır.
İtalyan Lisesi Kontenjan durumu
15.08.2014 tarihi itibarı ile İtalyan Lisesi’ne 32 öğrenci kayıt yaptırmış olup, şu anda 52 açık kontenjan bulunmaktadır.
Degerli Okuldaslar,
Dernek yonetim kurulu Baskan Yardimcimiz '83 mezunu Cengiz Eroldu Tofas'ın Basina gecti,CEO oldu. İlk kurucu Baskanimiz Nezih Olcay Tofas Turkiye'nin CFO'su idi,simdi de bir okuldasimiz İtalo-Turco sirketleri arasinda ulkemizdeki en buyuklerinden Fiat Turkiye'nin basina gecmis oldu.
Kendisini candan kutluyoruz.

Olağan Genel Kurulumuz:

Değerli okuldaşlarımız,

İki senede bir yapılan Olağan Genel Kurulumuz için 02.05.2015 Cumartesi saat 10.00’da, çoğunluk saglanamazsa 09.05.2015 Cumartesi günü saat 10.00’da okulumuzun konferans salonunda toplanacağız.

Hepinizin katılımını bekliyoruz.

Sekreterlik

İtalyan Liseliler Yarışıyor:
“100 Yıllık Okullar Spor Şöleni” bu yıl da çeşitli okulların mezunlarının katılımı ile 06-09 Mayıs tarihleri arasında FMV IŞIK OKULLARI Nişantaşı, Erenköy ve Ayazağa Kampüslerinde gerçekleştirilecektir.
Bu sene etkinlikler YÜZME (bireysel) ve MASA TENİSİ (bireysel), FUTBOL, BASKETBOL ve VOLEYBOL olarak 5 ayrı kategoride, “40 yaş altı ve 40 yaş ve üzeri” 2 farklı yaş grubunda, bay ve bayan olarak ayrı yarışacaklardır.
Katılmak için: ildyonetim@yahoo.com
.
.

09 mayıs Pazar günü okulumuzda
gerçekleştirilen 16.Genel Kurulumuzda eski Yönetim ibra edildi ve yeni Yönetim kurulu seçildi.Değişen tüzüğümüzde 5 kişiden 7 kişiye çıkarılan 2015-2017 yılları arasında görev alacak Derneğimiz Yönetim kurulu üyeleri : Ali Onaran,Cengiz Eroldu,Sedat Bornovalı,Giovanna Grollo,Giancarlo Petrini,Eser Taşkıran,Hakan Bayülgen.
İtalyan Lisesi TEOG sınavı sonucunda
taban puanını 470 olarak açıkladı.

Bu puan ile son kayıt 26.06.2015’dir.

Robot projemiz
Okulumuz ogrencilerinin urunu, Dunya capinda yarismalara katilan projeleri Robot Ulker Sports Arena’da sergileniyor.
Etkinlik ucretsiz ve hakla acik , izlemek icin en guzel zaman 4 Aralik Cuma ve 5 Aralik Cumartesi gunleri saat 10.00 ve 16.00 arasi.
Okul takimimiz GOLDENHORN ABD deki turnuvaya katılmak icinde hazirliklarini surdurmekte.
Bu calisma icin sponsor destegine ihtiyac duymakta Okul takimimiz..
Abidin ZENGİNLER
Takım kocu

Pendik lokasyonunda Italyan menseeli
bir uretim firması icin, Italyanca bilen Muhasebe ve Idari islerden sorumlu olacak personel aranmaktadir.
Maas araligi 2500 – 3000 TL aylik net olup, ilgilenenlerin yuksel.tutunculer@wyser.com.tr adresinden veya 05334808509 no.lu telefondan Yuksel Tutunculer ile irtibata gecmesini rica ederiz.
Sekreterlik

Osmanli imparatorluğu döneminde Genova 'li, Venedikli ve Sicilyalilar Istanbul'un Haliç kiyilarinda ve özellikle Galata semtinde ticaretle ugrasmak için padisahtan izin almislardi.
Bu bölgede yerlesen Italyan cemaatinin lisaninda genellikle Genova lehçesi hakim olduğundan, zengin aileler çocuklarinin ögrenimi için özel egitimciler tutmakta, fakir olanlarin egitimi ise Katolik din adamlari tarafindan yürütülmekteydi.

Devamı...

VİDEOLAR

İtalyan Liseliler Mezuniyet 2012   08   08 Eylül 2013 Pizza Günü
İTALYAN LİSELİLER MEZUNİYET 2012
 
PARTE TV TRASMISIONE RAGUSANI NEL MONDO 2012
 

08 EYLÜL 2013
PİZZA GÜNÜ

İtalyan Liseliler Belgeseli

İTALYAN LİSELİLER
BELGESELİ

LİNKLER

ROMA
Università di Roma – La Sapienza
www.uniroma.it
İstanbul İtalyan Lisesi (I.M.I) sayfası
http://www.liceoitaliano.net
MİLANO
Libera Università di Lingue e Comunicazione
www.iulm.it
Türkiyeyi tanıtan İtalyanca içerikli bir site.
http://www.e-turchia.com
PİSA
Università degli Studi di Pisa
www.unipi.it
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi sayfası
http://www.iicistanbul.esteri.it
 
FLORANSA
Università degli Studi di Firenze
www.unifi.it
İtalyan Mutfağını tanıtan bir site
http://www.cucinait.com
 
 PERUGİA
Università degli Studi di Perugia
www.unipg.it
İstanbul İtalyan Konsolosluğu Sitesi
www.consistanbul.esteri.it/Consolato_Istanbul
 
Ticaret Odası
www.cciist.com
İtalyan Elçiliği
www.ambankara.esteri.it/Ambasciata_Ankara
ATATÜRK
www.ataturk.it
ICE İtalyan Ticaret Merkezi
www.iceistanbul.com/
İtalyan Liseliler USA
www.italyanliselilerusa.com 

Logolu Ürünler Dükkanı

ANKET

01-04 Mayıs
İsim : 
E-posta : 
 

REKLAM