Search

Hande Özcan '96

İş İnsanı


Hangi dönemde İtalyan Lisesi’nde okudunuz?

1989 - 1996 döneminde dile kolay 8 sene, TomTom Kaptan’daki İtalyan Lisesi’nde okudum.

İtalyan Lisesi’nde okumayı neden tercih ettiniz?

İtalyan Lisesi bizim ailenin alın yazısıdır. Annem, hangi okulu kazanırsam kazanayım beni İtalyan Lisesi’ne göndermek için adaklar adıyordu. Kendisi de bizim okuldan mezundur. Ayrıca dedem Nasıl Bolayırlı da 8 sene boyunca okulun Türk Müdürlüğü’nü yaptı. Yani benim kaderimdi bu okul.


Biraz kendinizden bahseder misiniz?

İtalyan Lisesi sonrası içler acısı olan İngilizcemi düzeltmek için İngiltere’ye gittim. Önce bir süre sırf lisan sonra da Performing Arts eğitimi aldım. İstanbul’a döndükten ve birkaç anlamsız iş denemesinden sonra düğün davet konusunda sektörün öncüsü olan Happy Leyla firmasına ortak oldum. 3,5 yıl sonunda, kendi şirketim olan Aisha Weddings & Events’i kurdum. Bizim okuldan onlarca kişinin düğününü de yaptım. Ve hızla kendimi zamansız, koşturmalı, yorucu, stresli ama bir o kadar da zevkli ve renkli bir dünyanın içinde buldum.

İtalyan Lisesi’nin hayatınızdaki yerini nasıl tanımlarsınız?

Annemin beni bu okula sokmak için gösterdiği amansız çabayı o yaşlarda anlamlandıramıyordum ancak ona hayat boyu bu ısrarı için minnettar oldum zira İtalyan Lisesi’nin bana, olduğum kişi olmamda büyük etkisi oldu. Karakterimizin oluşumunda çok büyük rol oynadığını düşünüyorum okulumuzun. Sosyal, kendine güvenen, farklı bir algıda yetişmiş, cinsiyetçilikten uzak, espritüel ve dünyalı çocuklar olduk hepimiz.

Bir okuldaşımız size ne için ve nasıl ulaşabilir?

Her türlü kişiye özel parti, kurumsal organizasyon, şirket lansmanı, konseptli davetler tasarlıyorum. Catering’inden dekoruna, DJ’inden davetiye tasarımına, vestiyer hizmetinden LCV alımına kadar... Şirket e-mailim ise hande@aishaevents.com

Copyright © 2020 - İtalyan Liseliler Derneği - Her Hakkı Saklıdır.