Search

Ali Onaran '84

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı


Hangi dönemde İtalyan Lisesi’nde okudunuz?

Herkese merhaba! Büyük bir keyifle öğrencilik yıllarımı geçirdiğim, sıra arkadaşlarımı yıllar geçse de dost bildiğim İtalyan Lisesi’nin 1983/84 mezunlarındanım.

İtalyan Lisesi’nin hayatınızdaki yerini nasıl tanımlarsınız?

Benim hayatımda lise yıllarının çok değerli olduğunu söylemeliyim. Üstelik İtalyan Lisesi Mezunlar Derneği’nin 2009-2019 yılları arasında 5 dönem gururla başkanlığını yaptım.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

İtalyan Lisesi’nde okuduğum yıllarda gezmek, merakımın peşine düşmek ve keşfetmek en büyük tutkumdu. Bu tutkum üniversite yıllarımda da devam etti. Hep şunu biliyordum: Hayat sadece iki kapak arasında değil aynı zamanda gizemli iki sokak sizi bekliyor. Farklı kültür ve şehirleri tanımak beni inanılmaz mutlu

ediyor. İktisat fakültesinde okurken turist rehberliği yapmaya başladım. Böylece ilk defa seyahat sektörüne giriş yapmış oldum. Lise yıllarında da küçük denemelerim oldu. Hayallerimin peşinden gittim, keyif aldığım iş olan turizmden hiç kopmadım. Umutsuzluğa düştüğüm zamanlarda bile sektöre olan bağlılığım beni hep yenilikler peşinde koşmaya, ülkede seyahat tutkusunun gelişmesine katkı sağlamaya itti. Bugün 89’dan fazla ülkeye operasyon yapan Türkiye’nin en büyük tur operatörlerinden biri olan Prontotor’un başında ama ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ediyorum.

Okuldaşlarınıza son olarak ne söylemek istersiniz?

Sizler de çalışmaktan keyif aldığınız işlerden asla vazgeçmeyin. Mutlaka karşılığını alacaksınız. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Yolunuz açık olsun.