Search

Ceylan Onay Semiz '98

Moda Danışmanı

Hangi dönemde İtalyan Lisesi’nde okudunuz?

1994 senesinde İtalyan Kız Ortaokulundan ve 1998'de İtalyan Lisesi’nden mezun oldum.


İtalyan Lisesi’nde okumayı neden tercih ettiniz?

Ortaokuldan giriş yaptığım için karar verdiğim dönemde yaşım çok küçüktü ancak o yaşta bile İtalyancayı öğrenmek istiyordum ve kültürünü seviyordum.


Kendinizden bahseder misiniz?

Liseden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. Meslek hayatıma farklı yön vermeye karar verdim ve İtalya'ya “Fashion Management” alanında yüksek lisans yapmak üzere Floransa Polimoda okuluna gittim. Ardından İtalya'da staj için girdiğim şirkette işe alındım ve böylelikle “Buying” olarak adlandırılan Satınalma iş koluna adım atmış oldum. Daha sonra Türkiye'ye dönerek uzun seneler Beymen, Harvey Nichols ve Vakko'da lüks marka satınalma yöneticiliği yaptım. 10 senedir C79Showroom'un kurucusu olarak yabancı markalara uluslararası satış danışmanlığı vermekteyim.


İtalyan Lisesi’nin hayatınızdaki yerini nasıl tanımlarsınız?

Her zaman severek okudum ve mezun olduktan sonra da okulumla gurur duydum. İtalya her zaman ikinci ülkem gibi oldu ve bana iş hayatımda güzel kapılar açtı. Güzel arkadaşlıklarım hayatımın her anında yanımda olmaya devam ediyor.


Bir okuldaşınız size ne için ve nasıl ulaşabilir?

Eğer moda sektöründe kariyer yapmak istiyorsa ona destek olmaktan memnum olurum. www.c79.co.uk web sitemiz ve ceylanonay@c79.co.uk mail adresimden bana ulaşabilirler.