Sevgili Okuldaşlarım ,

On senedir sürdürdüğüm başkanlığım sürecinde, bana vermiş olduğunuz görev ve sorumluluklar çerçevesinde,önceki başkanlarımızdan devraldığım derneğimizi daha ileriye taşımaya çalıştım ve çalışmaktayım.

Özetle ,

1986 yılında 114 üye ile başladığımız yolculuğumuzda şu anda 1000 üyeyi aştık.  Farklı dönem mezunları arasında, tanışma ve birliktelik sağlamak, aralarında ki iletişimi güçlendirmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik.

Okulumuz da düzenlediğimiz çeşitli seminerler ve buluşma günlerinde, genç kardeşlerimizle biraraya geldik, hayat ve mesleki tecrübelerimizi paylaştık. Bu arada  okulumuzun son sınıf öğrencileri ile okul yönetimimizin organizasyonu çerçevesinde gerçekleştireceğimiz  Mentor-Mente çalışmalarımıza bu seneden itibaren başlayacağız.

Bu dönem  içerisinde üyelerimiz arasında profesyonel amaçlı iletişimi sağlamak için detaylı çalışmalar yaptık. Gerek iş gerek eleman ihtiyacı olan okuldaşlarımızı biraraya getirerek, aralarında önemli bir sinerji sağladık. Bu amaçla, önümüzde ki günlerde kişisel ve profesyonel bilgilerimizi aramızda paylaşacağımız platformumuzu hayata geçireceğiz.

Yurtiçi ve yurdışı kültürel seyahat organizasyonlarımızla yaklaşık üçyüz üyemizi biraraya getirdik. Özellikle İtalya organizasyonlarımız, süregelen talepleri karşılamak için devam edecektir.

Oluşturduğumuz çeşitli komitelerimiz farklı konularda  aktiviteler yaratmak için aralarında görev dağıtımlarını yaptı.

Yenilenen İnternet Sitemizi   interaktif kullanabileceğimiz bir altyapı ile oluşturduk ve hep birlikte güncel tutacağız.

Amaçlarımızın en önemlisi olan, İhtiyaç ve Başarı Bursumuz konusunda ilk defa, 2016-2017 döneminde, dört öğrenci kardeşimize yardımcı olduk. Bu seneki öğretim döneminde, daha fazla miktarlarda, daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Sevgi ve saygılarımla,

Ali Onaran

İLETİŞİM

Telefon: 02123739201
Faks: 02122915551
E-Posta: yonetim@italyanliseliler.com
Adres: Abide-i Hürriyet Cad. Black Out İş merkezi no:211 Kat:3 Şişli-İstanbul

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?